Inverteris saulės elektrinei, kaip išsirinkti?

Katalogas

Pastebima tendencija, kad vis daugiau žmonių nusprendžia įsirengti saulės elektrines. Renkantis šią inovaciją, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dominuoja du pagrindiniai komponentai, kurie sudaro pagrindinę saulės elektrinės kainą - saulės moduliai bei įtampos keitiklis, kitaip žinomas kaip inverteris. Saulės moduliai gaminą energiją, o tam kad ji galėtų patekti į namų vidinį ir išorinį tinklą būtina nuolatinę elektros srovę pakeisti į kintamą. Būtent tai ir daro inverteris saulės elektrinėje. Todėl labai svarbus yra tinkamo inverterio pasirinkimas. Kodėl į tai būtina atkreipti dėmesį? Tam tikra statistika rodo, kad gedimų skaičius per tam tikrą laiko tarpą yra labai mažas, tačiau beveik visi šie gedimai būna susiję su pastaruoju prietaisu. Tad pasirinkus reikiamą keitiklį (invertorių) galima visų šių gedimų išvengti.

Kaip žinia, visuomet labai svarbus klausimas įsigyjant visas prekes yra kaina. Ne išimtis ir inverteris. Pagal kriterijus, keitiklius galima skirstyti į tris grupes: ekonominės, vidutinės ir aukštos klasės. Ekonominės kainos klasės inventoriai yra vieni pigiausių, tačiau ganėtinai paplitę Lietuvoje. Vidutinės kainos keitikliai yra žinomesnių gamintojų vardų, na o patys geriausi ir galima sakyti brangiausi, aukštos klasės inverteriai yra gaminami kartu su optimizatoriais ir mikroinventoriais. Būtent dėl šių papildomų funkcijų jie yra patys brangiausi savo lygmenyje. Jeigu reikėtų kalbėti apie esminius skirtumus tarp visų šių lygių, būtų galima teigti, kad ekonominės ir vidutinės klasės kainų skirtumas yra gana panašus, o aukštos klasės inverteris ir jo kaina, palyginus su kitais dviem, gali skirtis ir kelis kartus.

 

Kokį inverterį pasirinkti?

Kaip jau minėta, pasaulyje yra ne vienas gamintojas, kuris gali pasiūlyti savo prekes kartu su optimizatoriumi arba mikroinverteriu. Tačiau, kaip žinoti, kada jis iš tiesų reikalingas, o kada ne? Pirmiausia, jei jūsų namo stogas turi palankų pietinį, pietrytinį arba pietvakarinį vieno arba dviejų šlaitų stogą, ant kurio nebūna šešėlio, o kaina jums yra gana svarbus rodiklis, tuomet jums užteks ir standartinio inverterio. Tačiau, jei ant jūsų stogo nuolat krenta šešėlis, jūsų stogas yra daugiašlaitis, tuomet vertėtų pagalvoti apie optimizatoriaus ar mikroinverterio pasirinkimą. Dar vienas dalykas, kuomet ne visuomet ar tik dalinai stogą dengia šešėlis, tuomet galima pagalvoti tiesiog apie didesnį kiekį papildomų modulių įsigijimą ir standartinį inverterį. Būkite atsakingi ir pasirinkite jums priimtiniausius variantus.