Kaip tinkamai pasirinkti saulės modulius?

Katalogas

Kiekvienas asmuo, kuris nusprendė įsirengti saulės elektrinę, vertina tai, per kiek laiko šis pirkinys atsipirks ir kokia yra saulės modulių kaina. Tačiau, seka ir kiti apsisprendimai, kurie taip pat turi būti padaryti labai atsakingai. Vienas iš jų yra saulės elektrinės komponentų pasirinkimas. Tai, kiek kainuos saulės elektrinės, priklauso nuo to, kokie saulės moduliai ir keitikliai bus pasirenkami. Šis pasirinkimas tikrai gali būti gana sudėtingas, nes Lietuvoje šiuo metu yra siūlomos kelios dešimtys saulės modulių tipų. Labai svarbu žinoti kuo skiriasi šie tipai ir kaip išsirinkti jums geriausiai tinkantį variantą.

Saulės modulių technologijų kuriama įvairių, tačiau labiausiai pasiteisinę yra kristalinio silicio saulės moduliai. Vieni populiariausių ir dažniausiai rinkoje naudojamų šio modulio atšakų yra yra monokristaliniai arba polikristaliniai moduliai. Dažniausiai tenka rinktis iš šių dviejų variantų. Tačiau, kaip žinoti kuo skiriasi šie minėti moduliai? Esminis jų skirtumas išvaizda ir taip pat efektyvumas, kuris gali būti išgaunamas iš to paties ploto. Taip pat verta nepamiršti ir kainos aspekto.

Monokristaliniai saulės moduliai yra tamsūs, tolygių saulės elementų išvaizdos. Jie pasižymi tuo, kad jų kaina yra šiek tiek didesnė, tačiau išgaunamas elektyvumas iš to paties ploto gali būti šiek tiek didesnis.

Polikristaliniai saulės moduliai atvirkščiai, pasižymi šviesesne, mėlyna spalva. Tačiau jų efektyvumas, palyginus su prieš tai minėtu moduliu, yra šiek tiek mažesnis. Pastarųjų privalumas tas, kad kaina už vatą yra mažesnė nei monokristalinių.

Taigi, tiems asmenims, kurie siekia išgauti daugiau elektros energijos, suteikiant tam tikros išvaizdos savo namams, rekomenduojama rinktis monokristalinius saulės modulius. Na, o tiems, kurių pasirinkimas aktualus ekonominiu požiūriu, verta rinktis polikristalinius modulius. Galima paminėti tai, kad ne vienerius metus pirmoje vietoje tiek gyventojų, tiek ir verslo kontekstu populiariausi buvę polikristaliniai moduliai po tam tikro laiko savo vietą vis labiau užleidžia būtent monokristaliniams saulės moduliams.

 

Kuo pasižymi saulės moduliai?

Vis dar ne mažas kiekis asmenų mano, kad pasirinkus saulės modulį, kuris pasižymi didesniu efektyvumu bus pagaminama daugiau elektros. Tačiau, tai gali būti gana klaidinga nuomonė. Pats didžiausias skirtumas, kuriuo pasižymi šie du moduliai yra tai koks jų skaičius bus pasirenkamas ir kiek vietos bus galima užimti ant stogo. Tad pasirinkus žemesnio efektyvumo modelį, jis galės pagaminti tiek pat elektros, tačiau jam reikės daugiau modulių. Tad būtent didesnio efektyvumo modulius renkasi tie asmenys, kurie turi labai ribotą stogo plotą, o nori išgauti kuo didesnį kiekį elektros energijos. O būtent tie, kurių neriboja plotas, o svarbiausias prioritetas yra saulės modulių kaina, renkasi mažesnio efektyvumo modelius, kurie kainuoja mažiau.